Print
РЕЦЕПТИ >> ЯСТИЯ С РИБА >> Пикантен лаврак в бира
Снимка на:
Време за приготвяне Добави в Любими Принтирай

1 час и 10 мин.

Пикантен лаврак в бира

Продукти:
 
2 лаврака
250 мл тъмна бира
2-3 скилидки чесън
2 зърна карамфил
1/2 ч. л. кимион
2 зърна бахар
2-3 зърна черен пипер
2 моркова
1 патладжан
голяма глава червен лук
1/2 връзка ситно нарязан копър
олио
сол 

Приготвяне:

Бирата се изсипва в подходящ дълбок съд. Чесъна се изчиства и нарязва на тънки кръгчета. Счуква се заедно с бахара, кимиона, карамфила и черния пипер. След което се добавят към бирата и се разбъркват.

Измитите и изчистени риби се нарязват на едри парчета и се поставят в бирата. Оставят се така около 30 минути. След това парчетата се изваждат и подсушават с домакинска хартия. Изпържват се в дълбок тиган с предварително загрята мазнина по 2 минути от всяка страна. 

Лука се нарязва на полумесеци, морковите и патладжаните на продълговати парченца и се добавят към лаврака. Долива се около 100 мл от маринатата и се задушава до готовност около 15-20 минути. Преди да се свали от огъня, се поръсва със ситно нарязан копър.


Гласували: 1

0 КОМЕНТАРИ >> | ЩРАКНИ ТУК!


КОМЕНТАРИ МОГАТ ДА ПРАВЯТ САМО РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!